15 корпорацій зла в іграх

411

В реальному житті нам вистачає великих мегакорпораций, які люблять псувати нам життя. Наприклад, таких, які примушують нас платити великі гроші за свої ААА проекти, а ті виявляються тим ще шматком проходняка. Або ті, що вводять лутбоксы в ігри і перетворюють свої хіти в мобільні гринделки заради наживи на східному ринку.

Однак, якщо в реальному житті ми розуміємо, чому і як це працює, і кинути виклик якийсь ЕА важко, в іграх все інакше. Там і компаніями керують злі дядьки і тіточки, які хочуть захопити світ, та й ми їх по одному місце можемо штовхнути. Представляємо вам наш список «Злі корпорацій в іграх».

15. Rupture Farms

Звідки: OddWorld abe’s Oddysee

Головна м’ясна компанія OddWorld, якою управляє хтось Моллюк. Якщо ви хочете представити суворого гендиректора з сигарою в роті, який заради прибутку готовий йди по головах, то він перед вами. Усвідомивши, що основні тварини для виробництва м’яса на межі вимирання, він разом зі своєю радою приймає рішення виробляти м’ясо зі своїх власних співробітників, що працюють на фабриці і компенсувати померлих новими… Так ось, що насправді означає вираз «професійне заміщення»…

Слоган: New’і Tasty/Новий і смачний; Nice to eat you!/ Приємно з’їсти вас!

14. Abstergo Industries

Звідки: серія Assassin’s Creed

Якби Абстерго існували, то кількість любителів теорій змов зросла б удвічі. І вони мали рацію, адже за маскою фармацевтичної компанії, відповідальної за найбільші технологічні прориви людства ховається Орден тамплієрів, єдина мета якого – знищити Асасинів і знайти всі частинки Эдэма. Абстерго, а саме Орден тамплієрів замішаний у багатьох світових подіях, починаючи від вбивства Кеннеді і космічної гонки, закінчуючи тим, що вони зробили Єльцина президентом Росії…

Слоган: We are changing the world. Every day in a hundred different ways /Ми змінюємо світ. Кожен день ста різними способами

13. Vault-Tec

Звідки: серія Fallout

Волт Тек, яка позиціонує себе як спаситель людства, насправді ж таємний проект Анклаву. Волт Тек створила комплекси підземних втечеш з метою експериментів над людьми(наприклад, поселити в одне притулок 99 чоловіків та одну жінку, або змусити людей кожен рік вбивати одного жителя, щоб вижити) і вивчення того, як ведуть себе індивіди в закритому просторі довгий час за різних обставин. Завдання– підготувати людей до довгого космічного подорожі.

Слоган: Prepare for the Future/ Приготуєтеся до майбутнього

12. Black Mesa

Звідки: Half LifeГлавный конкурент компанії Aperture Science Inc

Управляється урядом Америки і вивчає всі найсучасніші технології, прикриваючись благом для людства. Ось тільки під час одного експерименту вони випадково відкрили портал вимір Дзен звідки прийшли прибульці. Компанія вживає рішення вбити прибульців і всіх співробітників, щоб приховати інцидент.

Слоган: Working to make a batter tomorrow for all mankind/Працюємо, щоб створити краще завтра для всього людства.

11. Gentek

Звідки: Prototype

Дослідження генетичного та вірусного зброї ніколи не призводять ні до чого хорошого. Так було і з компанією Gentek. За класикою, їх зброю бомбануло на весь Нью-Йорк, і мутанти заполонили його вулиці, і рвуть людей. А їх колишній співробітник, який придбав нову силу, також горить бажанням їх знищити.

Слоган: був втрачений в масовій різанині

10. Aperture Science Inc

Звідки: серія Portal

Спочатку компанія Кейва Джонсона виробляла шторки для душу. Мабуть це був настільки вигідний бізнес, що з часом вона перетворилася на гігантську дослідну лабораторію з вивчення природи порталів, використовуючи людей як піддослідних. А ще вони створили саркастичную Гледос, яка управляє компанією і проводить досліди навіть коли всі вже мертві.

Слоган: We do what we must because we can/ Ми робимо те, що повинні, тому що можемо

9. Armacham Technology Corporation

Звідки: серія F. E. A. R.

Кріоніка, ядерні реактори нового типу, біологічні дослідження, космічні програми – начебто мирно. Ось тільки компанія також створила армію клонів і психопатів з телекінезом, які вирвалися на свободу і почали вбивати один одного і всіх співробітників попутно.

Слоган:Working for future and you/ Працюючи заради майбутнього і вас

8. Aesir Corporation

Звідки: Max Payne

Фармацевтична компанія, яка створює небезпечні наркотики і власну армію. Ти подумаєш: «Хмм, служити в такій армії напевно дуже «кайфово»( бо дум тссс)». Але ні, все як завжди заради контролю людей і світу.

Слоган: A bit closer to heaven/ Трохи ближче до небес

7. Page Industries

Звідки: серія Deus Ex

Потужна корпорація, що займається створенням роботів, ліків, нанотехнологій. У вільний час директора планують змови, перевороти і захоплення всього світу, поки звичайні люди страждають від класичних напастей киберпанкового світу.

Слоган: We make tomorrow looks like yesterday/ Ми робимо завтра схожим на вчора

6. Ryan Industries

Звідки: Bioshock

Ендрю Раян мотивуючись кращими ідеями капіталізму, перетворив маленьку компанію імені себе в корпорацію, яка тільки своїми силами отгрохала власний місто утопію на дні океану. Шкода, що генні підсилювачі звели людей з розуму і в утопії почалася громадянська війна, масова різанина, а жителі мутували в підводних монстрів.

Слоган: Man chooses. Slave obeys/Людина вирішує. Раб виконує

5. Hyperion

Звідки: Borderlands

Краще зброї в шести найближчих галактиках, ніж зброя від Гепириона не знайдеш. А їх бойові роботи так взагалі ледь не твір мистецтва. Шкода, що у другій частині гри компанію під себе підім’яв Красунчик Джек. Тепер крім індустріалізації сміттєвої планети Пандора він намагається знищити на ній всіх колоністів.

Слоган: Digi-structing your future/Знищуючи-створюючи цифровими технологія ваше майбутнє

4. Ultor Corporation

Звідки: серія Saints Row, Red Faction

Ще з самого початку, коли компанію з пошиття одягу назвали на честь стародавнього культу Марса, з нею все стало зрозуміло. Вона розширила свій вплив і почала займатися фармацевтикою, медициною, зв’язком, енергетикою і мілітаризацією. В Saints Row The third – це найпотужніша військова та юридична структура, а через 50 років в Red Faction вона захопила Марс і перетворила колоністів у рабів. Благо, оскільки корпорація є в двох іграх – тобі вирішувати, як і чим бити співробітників по морді і в якій грі.

Слоган: A brighter future, and better life/Яскраве майбутнє і краща життя

3. Mishima Zaibatsu

Звідки: серія Tekken

Справжня зла корпорація, яка існує на зло заради чистого злаааа буга-га! Вона займається тим, що організовує низку смертельних поєдинків, на які затягують навіть панд і кенгуру. Більше, вона відправляє загони головорізів, щоб убити потенційних переможців. Питання – навіщо? Яка з цього фінансова прибуток і бізнес-модель? Хто інвестори? Невідомо. Ось і залишається тільки одне – зло.

Слоган: злу він никчему

2. Umbrella Corporation

Звідки: серія Resident Evil

Дуже серйозна компанія з не менш серйозним назвою «Парасолька». Вона, як і багато представників з даного списку, займається фармацевтикою, їжею, косметикою, а під шумок ще біологічними дослідженнями та створенням вірусного зброї. Компанія має філії по всьому світові і багато з них представляють величезні підземні комплекси. А потім стався витік Т вірусу і «Парасолька» накрив своєю тінню весь світ, починаючи з невеликого містечка Ракун Сіті.

Слоган: Preserving the health of the people/ Зберігаючи здоров’я людей

1. Union Aerospace Corporation

Звідки: Doom серія

Легко сказати: «Всі роблять помилки». Компанія UAC буквально зрозуміла цю фразу і зробила помилку, випадково відкривши ворота в самісіньке Пекло. Ну, буває. Стоп, чи не випадково? У будь-якому випадку доведеться вбивати пекельну популяцію випущену горі компанією.

Слоган: Leading the way to a better future/Перші на порожній ів світле будущееКак ви можете помітити – зло і бізнес пов’язані. І дуже іронічно, що слова в слоганах самих злих корпорацій у відеоіграх часто й іронічно обертаються проти них. Тепер геймер – ти знаєш своїх ворогів в обличчя і готовий врятувати світ.