10 кращих МОВА-ігор

243

Давайте спробуємо розібратися в які Moba варто пограти.

MOBA (онлайнова бойова арена) — це окремий жанр онлайн-ігор, що поєднують в собі атрибути RTS і RPG. Цей напрямок сягає корінням у відому кожному поважаючому себе геймеру «Доту», модифікацію геніального третього «Варкрафта».

У кожній MOBA-грі присутні як мінімум дві протиборчі команди, яким належить помірятися силою на спеціальній карті. Гравці беруть під командування по одному персонажеві зі списку доступних героїв, які протягом усієї битви накопичують досвід, стають сильнішими, набувають спорядження і покращують свої унікальні здібності. Головна мета MOBA — знищити основну будівлю ворога злагодженою командою з живих людей і комп’ютерних «крип».

League of Legends

У 2013 році міністерство спорту Сполучених Штатів проголосило професійних гравців League of Legends справжніми спортсменами і почала видавати їм спеціальні «візи атлетів», які крім них отримують гравці НБА, НХЛ і НФЛ, що саме по собі є проривом у світі кіберспорту.

Кожному геймеру в процесі гри належить управляти одним так званим чемпіоном, якого в команді зі своїми союзниками судилося вступити в битву з командою суперників. Сенс гри — знищити специфічний кристал під назвою «нексус», що знаходиться на базі противника, і вберегти від руйнування свій власний. Кожен гравець має можливість прокачувати свого чемпіона, збирати золото і купувати на нього спорядження.

Dota 2

Продовження класичної MOBA-ігри, що вважається офіційним прабатьком жанру, заснованої на старому доброму «Варкрафті».

За давно котра склала традиції, у боях беруть участь дві команди по п’ять чоловік у кожній. У кожної є своя база, дві захисні вежі і бараки для виробництва бойових юнітів, які рухаються по строго визначеним маршрутом у бік ворожої території.

Мета гравців — пройти переможним ладом через всю карту, винищуючи по шляху ворогів-людей, «крипта» і вежі. Основне завдання полягає в знищенні будівлі головного супротивника. Dota 2 відноситься до числа небагатьох ігор, удостоєних міжнародних турнірів, в яких мають право брати участь кіберспортсмени з будь-якого куточка земної кулі.

Heroes of the Storm

Як і в більшості MOBA-ігор, в Heroes of the Storm головне завдання полягає у знищенні ворожої бази. Всі гравці діляться на дві команди по 5 чоловік і керують одним заздалегідь вибраним героєм. Але в Heroes of the Storm існують і виключення з правил, які привертають до неї увагу геймерів усього світу. Так, наприклад, один з героїв, іменований Загублені Вікінги, за суттю є одразу трьома персонажами, якими геймеру доведеться керувати окремо. Також існує і незвичайний юніт по імені Чо’Галл, такий собі велетенський двоголовий орк, керувати яким повинні одночасно два гравця. Інша відмінність Heroes of the Storm — це відсутність самостійного досвіду у персонажів. Все зароблене непосильною працею йде в загальний котел, а точніше — на рахунок всієї команди.

Golden Rush

На відміну від більшості MOBA-ігор, тут у битві беруть участь одразу чотири команди, які намагаються не зруйнувати головну будівлю ворога, а встановити контроль над певними точками на карті, битися один з одним і з численними монстрами, які охороняють скарби, постаратися вбити гігантську жабу, з якої вивалюються «смачні» бонуси і так далі.

При цьому в Golden Rush не існує певних доріжок, по яких повинні пересуватися гравці — можна йти туди, куди очі дивляться, але при цьому не забувати, що час гри має деякі обмеження. В Golden Rush на вибір геймера є шість класів героїв, кожен з яких володіє певними навичками і магічними здібностями.

Shards of War

Фантастичний онлайн-шутер, де є всі складові, які цінують в MOBA-іграх — безперервні сутички, маса зброї і спорядження, можливість попрацювати не тільки руками, але і головою, застосувавши знання тактики і стратегічного мислення.

Дія Shards of War розгортається в світі, який утворився після злиття декількох незалежних вимірювань. Населяли їх раси вирішили почати кровопролитну війну, в якій ніхто не може здобути вирішальну перемогу.

У грі присутня цілих десять класів, серед яких кожен геймер зможе підібрати собі підходящого по параметрам і навичок героя. Одним з основних плюсів Shards of War є її невисокі системні вимоги, що дозволяє навіть власникам слабких комп’ютерів взяти участь в битвах не на життя, а на смерть.

SMITE

Багатокористувацький шутер з видом від третьої особи. Дія гри розгортається в світі, де на одній арені зійшлися в кривавому поєдинку боги з міфологій різних країн та епох. Всього в SMITE присутня 84 бога, розділені на п’ять класів (страж, воїн, стрілець, маг і вбивця), кожен з яких володіє певними як сильними, так і слабкими сторонами.

До складу протиборчих команд, в залежності від обраного режиму, входить від 3 до 5 богів, метою яких є знищення ворожого титану. На боці кожної команди борються також і численні «крипти», які мають певні завдання — одні йдуть в атаку, інші знаходяться в захисті.

Гравцям також належить поділити свої обов’язки — хтось повинен відправитися знищувати ворожого титану, а хтось зобов’язаний залишитися охороняти свого.

Panzar

Створений російськими розробниками фентезійний онлайн-шутер Panzar по праву був визнаний кращою MOBA-грою 2012 року. Дія Panzar відбувається в світі, населеному кількома войовничими расами, серед яких основними є чотири — ельфи, гноми, люди і орки.

На вибір геймера надаються персонажі восьми класів — Танк, Паладин, Сапер, Сестра вогню, Інквізитор, Берсерк, Крижана відьма, Канонір. Формат бою — 8х8. У грі існує розвинена система кланів, яка сильно допомагає геймерам під час проводяться розробниками турнірів, де переможець отримує не тільки ігрову валюту, але може заробити справжні гроші.

Prime World

Унікальна онлайн-гра, примудрився гармонійно увібрати в себе такі жанри як MOBA, RPG і RTS. Сюжет гри розвивається в казковому світі, населеному двома войовничими расами — андорнийцами і доктами, кожна з яких намагається отримати владу в свої руки.

Геймеру доведеться взяти на себе обов’язки могутнього Лорда, який відповідає за оренду героїв, будівництво будівель і перемогу в майбутній битві. В Prime World існує шість режимів, головний з яких — це класичний MOBA-поєдинок.

Інші режими існують, швидше за все, лише для того, щоб не дозволити гравцям занудьгувати і покинути проект, додавши в нього трохи різноманітності. За великим рахунком, щось подібне могли б взяти на озброєння й інші MOBA-проекти, щоб не набриднути своїм користувачам.

Demigod

MOBA-гра з елементами RPG, стратегії і екшену. Створювалася як конкурент прославленої «Доті», але мала в своєму арсеналі ряд особливостей, які і зробили Demigod по-справжньому оригінальним і самобутнім проектом. В одному великому світі богам стало надто нудно.

Бажаючи трохи розважитися, вони створили напівбогів-героїв, що володіють масою унікальних здібностей. Але, на жаль, безсмертя не входило в їх число. Саме цим і напівбогам судилося відповідати за «розважалку» вищих істот, борючись для їх потіхи на бойовий арені. Всього в грі 10 героїв, діляться на два основних види — полководці і ассасини.

Перші володіють здатністю закликати в свої ряди союзників, використовуючи для цього чаклунські сувої, а другі володіють колосальною силою і неабияким запасом здоров’я. У Demigod чотири режими — Завоювання, Фортеця, Панування і Повне знищення.

Paragon

Розробники спробували поєднати в своєму многопользовательском проекті такі жанри як MOBA, шутер від третьої особи і карткову гру. І їм це вдалося!

За великим рахунком, Paragon мало чим відрізняється від стандартних MOBA-ігор — три лінії, за якими можна пересуватися, в центрі знаходиться нічия база, на лініях — обстрілюють гравців вежі і так далі. Відмінність гри від інших схожих аналогів полягає в отриманні певного набору карт по завершенню бою.

З їх допомогою можна отримати в грі ряд переваг — зілля, екіпіровку, оновлення і так далі. Після того, як колода зібрана, її можна вручити своєму героєві і відправити його в бій. І чим більше у вас карт, тим більше переваг в бою.

Джерело: http://webcom.dn.ua/