Як змінюються гри на високій складності?

160

Більшість гравців вважають за краще грати на середньому рівні складності і це чудове рішення за наявності на ньому грамотного балансу. У той же час, грати на легкому рівні складності цілком нормально для тих чи інших гравців. Але є люди, яким тільки і подавай виклики, і вони люблять проходити гру на високому рівні складності. Так, як конкретно змінюються гри на високому рівні складності?

Коли гра грає нечесно

Є певний тип геймерів, які принципово грають тільки на високій складності. Найчастіше їх можна зрозуміти, адже зазвичай це люди, які грають все своє життя. Вони знають, як грати у відеоігри і як отримувати від цього максимум задоволення. Легка ж складність розрахована більше на нових гравців, для яких ігровий досвід – це щось нове. Вона дає право на помилку, і не буде карати гравця за те, що він завинив, коли на високому рівні все зовсім навпаки – кара буде велика.

Але що взагалі з себе представляє висока складність в іграх? У більшості ігор це означає, що штучний інтелект(ШІ) стає більш продуманим і починає задаватися питаннями, перед тим як щось робити, стає більш хитрим. Наприклад, вороги починають більше ховатися від вас і стріляти з укриття, а не біжать на вірну смерть під ваші кулі. Але повторюся, це в ідеалі. Як правило, таке буває лише в половині випадків, у другій же половині випадків – вороги стають невразливими або всі дані зливаються штучного інтелекту.

При такому розкладі ви стріляєте ворога в голову десять разів, а він ніяк не вмирає. Проблема високої складності в тому, що гра стає вже дуже нереалістичною. Так, ігри і так дуже часто далекі від нашої реальності, але на високому рівні складності у грі збивається баланс, щоб перевага була на її боці. Те ж саме відбувається і на легкому рівні, але там, навпаки, перевага схиляється в бік гравця.

 

І це проблема, адже якщо складність залежить не від розвиненості штучного інтелекту, а лише від того, скільки куль вам потрібно випустити на ворога, щоб знищити його і від скількох ворожих куль помрете ви, – тоді виходить, що гра шахраює і отримує перевагу.

Стиль бою

Чимала роль відводиться того, наскільки реалістичні в грі руху вашого персонажа і чи є в ній інерція. Чим реалістичніше руху виглядають в грі, тим важче вам доведеться на високих рівнях. Відмінним прикладом може служити третій Відьмак. Якщо ви грали в нього, то знаєте, що руху Геральта реалістичні, плавні і в грі присутня інерція. Білий вовк поводиться як людина і його руху не здаються дивними. Неприродні рухи ми можемо спостерігати в серії DMC. Данте, безумовно, людина, але більшість його атак, його пересування не схожа на те, як рухаються в житті. Саме із-за наявності і відсутності реалістичності, на високих рівнях ці ігри будуть кардинально відрізнятися один від одного.

В Devil May Cry високої складності ваш успіх залежить від того, як швидко і вправно ви можете стукати по клавішах. Чим більше комбінацій ви знаєте і використовуєте, і чим швидше ви рухаєтеся, тим краще ви зможете битися з ворогами. Якщо на низькому рівні складності вам вистачить і 3-5 прийомів на проходження всієї гри, то на високій, вам доведеться використовувати всі 20 та ще й комбінувати їх. Але при цьому грати також приємно хоч і важче і з більш частими смертями. У майбутній п’ятої частини справи йтимуть також.

Це стосується всіх слешерів і ігор в жанрі beat and up.

В The Witcher 3 на високій складності Геральт буде рухатися так само плавно, як і на інші труднощі, проте ваш успіх буде залежати від того, наскільки тактично правильно ви будете битися, ухилятися, застосовувати спеціальні уміння та зілля. У цьому роді Відьмак набагато складніше DMC, адже гра хоче, щоб ви не натискали швидко на кнопки, а швидко думали, а це куди важче.

Стратегія складності або складна стратегія

Якщо говорити про складнощі в іграх як про стратегію, то гра на високих рівнях може змінюватися в швидкості, ІІ стає розумнішою або хитріше, вороги можуть опановувати новим арсеналом або новими вміннями, динаміка також може змінюватися.

Якщо говорити про динаміку, той краще прикладу, ніж ігри від From Software не знайти. В Dark Souls і BloodBorne( я впевнений, що і в наближенням Sekiro:Shadow Die Twice теж) динаміка і прийняття стратегічних рішень дуже важливі, адже ви можете легко померти якщо не буде дотримується динаміки бою чи не будете думати над тим, коли варто ухилитися, а коли йти в атаку.

Якщо складність в грі працює чесно, то в першу чергу вам повинно стає важче думати над вашими діями і приймати важливі рішення. Це значно цікавіше, ніж коли вороги просто отримують дохренелион очок здоров’я або можуть вбити вас з одного попадання.

На жаль, таке буває рідко і в більшості ігор баланс вибудовується за середньої складності, на якій і стоїть проходити гру. Так планують самі розробники і на цій же складності проходять гру у відділі тестування перед релізом, тому при переході на високу складність – вона стає незбалансованою і починає бісити.

Інша справа, коли висока складність привносить в геймплей великі зміни, що добре ілюструє режим «хардкор» в Fallout New Vegas. На ньому гра перетворюється в даний виживання. Вам доводиться стежити за рівнем голоду, сну, а патрони мають вагу. Гра повністю перетворюється, додаючи в геймплей реалізм, дарує новий досвід і при цьому не дратує.

Підводячи підсумки можна сказати, що не всі ігри на високих рівнях відчуваються по-іншому або змінюються для гравця. Часто вони просто стають нечесными і не більше. Але в половині випадків вони змушують вас голову, свої вміння і привносять в геймплей нові механіки або елементи недоступні вам раніше. Або роблять ІЇ більш розумним, і вам доведеться попотіти, щоб його здолати.