Де погуляти в Києві


Побачити основні визначні пам’ятки столиці України нескладно, якщо виділити для прогулянок 1-2 дня і скласти приблизний маршрут. У більшості випадків туристам не потрібно багато користуватися громадським транспортом або таксі. Майже всі основні цікаві для мандрівників місця знаходяться в центрі міста, недалеко один від одного. Рекомендуємо kiyevlyanka.info

Головна вулиця міста Хрещатик пролягає між двома площами, Бессарабською та Європейською і вважається однією з найширших у світі. Більшість прогулянок по Києву починаються саме з Хрещатика. Пройшовши уздовж всієї вулиці, можна побачити будівлі, побудовані в самі різні епохи, скульптури і пам’ятники. В кількох ресторанах на Хрещатику подають смачну національну їжу, а в десятках сувенірних крамниць і магазинів продавці запропонують українські національні сувеніри-символи України, національний одяг і елементи декору інтер’єру.

З Хрещатика можна потрапити на вулицю архітектора Городецького, де знаходиться знаменитий Театр ім. І. Франко, а зовсім неподалік стоїть будинок з Химерами, одна з найвідоміших будівель архітектора.

В пішій доступності від центральної вулиці і площі Майдан Незалежності знаходиться ще один цікавий для відвідування об’єкт, Золоті Ворота. Близько 10 століть тому вони були головним в’їздом до Києва. Зовсім поруч з ними стоїть найдавніший Софіївський собор 11 століття, побудований таким чином, що люди, які в’їжджають в місто, в першу чергу бачили Святу Софію Київську. У храмі в наші дні зберігаються найдавніші чудові фрески і старовинні ікони. Перед храмом на площі стоїть пам’ятник Богдану Хмельницькому, а на іншому кінці вулиці видно відновлений в 90-х рр. 20 століття Михайлівкий Золотоверхий собор.

Якщо цікаві релігійні об’єкти, храми і монастирі, варто відправитися в район Києва під назвою Поділ і пройтися вверх по Андріївському узвозу до однієї з найкрасивіших церков столиці, до Андріївської церкви. Вона була зведена в 18 столітті в стилі бароко на одному з пагорбів над річкою Дніпро. Церква добре видно з багатьох місць на Подолі і на островах на річці.

Один з перших монастирів Київської Русі з’явився в Києві ще в 1051 році. З того часу Києво-Печерська Лавра стала місцем паломництва віруючих християн з усього світу. На території Лаври знаходиться усипальниця Петра Столипіна і кілька музеїв з дивовижними артефактами.

До кінця 19 століття відноситься зведення Володимирського собору на бульварі Шевченка. Храм зберігає кілька важливих релігійних святинь, до яких прибувають паломники з інших країн. Вишуканістю і витонченістю відрізняється внутрішнє оформлення, розпис і оздоблення Володимирського собору.

Якщо Київ вирішено відвідати в теплу пору року, потрібно обов’язково побувати в Музеї народної архітектури і побуту України «Пирогово», який знаходиться на околиці міста і займає кілька гектарів луків та пагорбів. Музей цікавий для всіх, хто цікавиться культурою українців з різних регіонів країни. Під відкритим небом стоять цілі вулиці хат, вітряки і безліч предметів побуту корінного населення України. Музей знаходиться в неймовірно мальовничому і тихому місці. Прогулянка, напевно, триватиме не менше 3-4 годин.

Досить незвичайним музеєм є Музей – аптека, який працює з 1986 року. Серед експонатів музею можна побачити не тільки фармацевтичні інструменти і химерний посуд, а й заспиртованих змій і павуків.

Поради мандрівникам, які в Києві вперше
1. Оплачувати покупки найвигідніше готівковою національною валютою, яку можна обміняти в будь-якому банку міста. Більшість банків працюють з Понеділка по п’ятницю, проте в суботу також можна легко знайти працююче відділення.

2. У місті заборонено курити в зонах громадського перебування, в кафе і ресторанах. Для куріння передбачені спеціальні зони з вентиляцією.

3. Водопровідна вода – не найкращий варіант для пиття. Безпечніше купувати бутильовану воду в продуктових магазинах і лотках. Також корисно знати, що в Києві майже у всіх парках працюють бювети, в яких можна безкоштовно набрати чисту артезіанську воду.

4. У Києві курсує всілякий громадський транспорт-від таксі до трамваїв і тролейбусів. Однак найбільш зручним і стабільним способом переміщення залишається метро, на якому можна дістатися до всіх найбільш важливих об’єктів міста. Міське метро починає свою роботу о 6:00, а останній поїзд прибуває на кінцеву станцію близько опівночі.

5. Для туристів, які бажають відвідувати ресторани національної кухні, буде корисно знати, що меню в них зазвичай змінюється посезонно. Пов’язано це з тим, що овочі і фрукти кухаря використовують тільки натуральні і сезонні. Це одна з причин величезної популярності таких ресторанів.

6. У великих і дрібних ресторанах плата за обслуговування зазвичай не включена в загальний рахунок в чеку. Буде доречно залишити 5-10% чайових офіціанту.

7. У всіх готелях встановлені стандартні європейські розетки, а напруга в електромережі становить 220 Ст. Ці нюанси потрібно знати перш, ніж відправлятися в поїздку, і прихопити з собою необхідні перехідники.

8. У готелях і ресторанах хмар категорії співробітники відмінно володіють іноземними мовами, меню зазвичай переклали на кілька іноземних мов. А ось в невеликих ресторанчиках і кафе зазвичай є меню українською мовою. Всі питання, що цікавлять, можна сміливо задавати офіціантам або менеджеру.

9. Вирушаючи на самостійну прогулянку по місту, потрібно взяти копію документа, що посвідчує особу, а також детальну карту міста, яка допоможе без проблем зорієнтуватися у вирі київських вулиць.