Як заправити картридж

3-4-2021

 По суті, заправити картридж для принтера можливо на сайті https://dozapravka.com.ua/ , а також можливо  своїми руками може будь-хто. Для цього достатньо володіти кількома нехитрими секретами і запастися терпінням. Однак впорається із завданням заправки картриджного елемента може навіть зовсім недосвідчений користувач.

Перед початком заправки картриджа слід підготувати необхідні робочі інструменти і матеріали. Перш за все це:

Безпосередньо сам картридж, який потребує проведення заправки (звертаємо вашу увагу на те, що окремий ряд моделей оснащений спеціальними чіпами, що не дозволяють проводити повторне використання);

Послідовність дій

Перш за все слід витягнути картридж. Краще скористатися спеціальною інструкцією, яка є у кожного пристрою. М моделі мають спеціальні зображення-шпаргалки на своїй поверхні. На них детально описано як правильно витягти картридж.

Другим кроком стане вибір місця для майбутньої роботи. Заправити картридж можна на столі. Для цього його слід попередньо застелити клейонкою, газетами. Не зайвим буде запастися відрізом чистої м’якої тканини, пінцетом, декількома викрутками, плоскогубцями.

Наступний етап-розбирання картриджного елемента. Він включає відгвинчування саморізів, що скріплюють кришки. Після за допомогою викрутки м’яко піддягаються і прибираються металеві фіксатори (так звані дужки), що утримують світлочутливий барабан. Слід зазначити, що один картридж може мати відразу кілька типів фіксаторів, тому важливо запам’ятати, з якого боку стояв той чи інший.

Тепер можна зайнятися лікуванням світлочутливого барабана. Але не варто чіпати його голими руками, застосовуйте шматок тканини. Відразу після вилучення, фотобарабан потрібно прибрати в неосвітлене місце. Дана деталь боїться прямого денного світла. При витяганні слід проявляти максимальну обережність, оскільки будь-який дефект на поверхні може стати причиною низькоякісної друку. Крім того, перед тим, як заправити свій картридж або провести його чистку, необхідно зняти ролик заряду. Він має схожість з фотобарабаном, його поверхня покрита гумовим шаром.

Прийшов час “брудної” роботи. Просто роз’єднати фіксуючі штифти. Зробити це можна за допомогою зручного пінцета, шила. Нерідко такі кріплення складно виявити. Окремі компанії ховають їх за шаром пластмаси. Акуратно зріжте його, і зачепіть штифти (використовуйте плоскогубці/пінцет).

Коли картридж буде розібраний, з нього висиплеться трохи тонера. Не бажано використовувати його для подальшої заправки через наявність в складі канцелярського сміття. А вони в свою чергу можуть негативно позначитися на роботі фотобарабана.

1. Приступаємо до очищення деталей картриджа від залишків тонера. Обробляємо саму ємність, лезо-дозатор. Для цього рекомендується використовувати відріз тканини, серветку або м’яку кисть. Багато майстрів використовують для чищення звичайний пилосос.

1. Гарненько прочистивши картридж, потрібно з’єднати його складові.

Більшість сучасних картриджів мають пробку в бічній частині. Знявши її, можна отримати доступ до бункера з тонером. Конструкція інших моделей передбачає поповнення фарбувальної речовини шляхом внесення в спеціальну щілину. Головне в процесі заправки лазерного картриджа – не пересипати більше тонера. Оптимальний варіант-80% відсіку.

При заправці необхідно правильно утримувати картридж. Як правило, слід тримати його вертикально, притискаючи магнітний вал до корпусу. Так, тонер не буде прокидатися через щілину, що утворилася.

Після заправки вашого картриджа не забудьте потрясти його, щоб тонер зміг рівномірно розподілитися.

Дотримуючись цих порад, ви зможете безперешкодно розібрати, почистити, а потім і заправити картридж для свого принтера. Причому зробити це з мінімальними втратами.