Як заправити картридж

1-12-2021

 

Струменеві принтери одні з найдоступніших. Тому їх популярно купувати для домашнього використання. Адже така оргтехніка відмінно підходить школярам і студентам для друку різних навчальних матеріалів. До того ж її можна застосовувати для віддруковування кольорових зображень і фотографій. Однак виробник трохи хитрує. Він встановлює низьку ціну на друкуючий пристрій, при цьому завищує цінник на витратні матеріали до нього. Недосвідчений споживач це помітить лише тоді, коли в картриджі принтера canon почнуть закінчуватися чорнило. Проте, не поспішайте лаяти розробника і бігти в магазин за новими оригінальними картриджами. Все ж існує чимало способів заощадити на витратах до принтерів canon. Наприклад, купити і встановити сумісні картриджі, підключити систему безперервної подачі чорнило або просто заправити старі розхідники. У цій статті ми розповімо вам про те, як заправити картридж canon pg, cl та інших серій.

Які картриджі можна заправляти

Якщо взяти струменевий картридж і уважно оглянути, то ви не побачите в його конструкції ніяких отворів, лючков і інших елементів, призначених для поповнення барвника. І це дійсно так. По суті, всі витратні матеріали струменевого типу, що надаються оригінальним виробником, йдуть в якості одноразового виробу, яке підлягає беззастережній заміні, в разі закінчення чорнило. Але народні умільці змогли відшукати надійний спосіб

  заправка принтеров в киеве

, і тим самим багаторазово збільшити їх термін експлуатації.

Щоб зрозуміти, чи прийшла пора заправляти картриджі, подивіться на останні створені ними відбитки. Якщо на них є смуги, прогалини або відсутній будь-який колір, значить, рівень барвника в картриджах наблизився до критичної позначки. Деякі моделі мфу можуть самі проінформувати вас про те, що в картриджах відсутні чорнило, видавши відповідний код помилки на дисплей принтера або пк.

Як заправити картридж струменевого принтера canon

Перед тим, як приступити до заправки картриджів, ретельно підготуйте робоче місце. Якщо ви збираєтеся заправляти витратні матеріали в житловому приміщенні, то накрийте стіл і найближчу меблі клейонкою або яким-небудь непотрібним покривалом. Обов’язково одягніть старий одяг і гумові рукавички. Справа в тому, що в струменевих картриджах містяться рідкі чорнило, які легко випадково пролити. Якщо це станеться, то повністю їх відіпрати, відмити і т.д. Вам однозначно не вдасться. Рекомендуємо заправляти картриджі canon в спеціально обладнаному приміщенні або майстерні.

Якщо місце для заправки витратних матеріалів готове, можна потроху переходити до основного процесу. Тільки для початку вийміть картриджі з принтера. Щоб це зробити правильно, включіть пристрій, натисканням на кнопку»power”. Дочекайтеся його повного завантаження. Як тільки мфу перейде в режим готовності, відкрийте кришку відділення з картриджами.

Від’єднавши кришку, спрацює спеціальний датчик, який приведе в рух каретку принтера і виставить її по центру апарату. Якщо у вашій моделі мфу передбачений фіксатор, підніміть його. Після, злегка натисніть на передню частину кожного картриджа, поки не почуєте клацання, і потягніть їх на себе. Покладіть вилучені витратні матеріали на серветку або аркуш паперу.

Тепер можна приступати до заправки картриджів. Процес поповнення чорнило, здійснюється фактично однаково для всіх моделей струменевих картриджів canon, описаних в цій статті. Але місцями є невеликі відмінності, про них ми окремо уточнимо.

Покладіть шприци і візьміть канцелярський (будівельний) ніж. З його допомогою акуратно зніміть заводські наклейки, розміщені на кришках картриджів (якщо вони ще клейкі, то не викидайте, а відкладіть в сторону). Зверніть увагу на те, що з-під наклейки видніється початок каналу повітряного клапана. Коли будете наклеювати її назад, зробіть також.

Тепер поміняйте ніж на шило або 1-2 мм свердло. У кришці знайдіть повітряні клапани і на їх місці створіть невеликі отвори. Саме через них буде здійснюватися заправка картриджів.

Важливо: не робіть отвори занадто великими, але і вузькими вони не повинні бути. Справа в тому, що при заправці в картридж буде надходити повітря, який обов’язково повинен виходити через ці ж отвори. Якщо йому нікуди буде діватися, то він почне видавлювати чорнило через дюзи, що призведе до протікання або виходу з ладу друкуючої головки. Також може з’явитися помилка p08.

Потім беремо шприци, і по черзі вливаємо барвник в отвори, відповідні кольору чорнило.

Зверніть увагу: картриджі серії заправляються чорнилом чорного кольору. Триколірні картриджі серії cl поповнюються трьома видами чорнило. Отвір для чорнило пурпурного кольору знаходиться трохи окремо від двох інших (ближче до контактів). В отвір лівіше від пурпурного, потрібно вливати чорнило блакитного кольору, правіше – жовтого.

Опустіть голку шприца в отвір, поки вона не упреться в абсорбуючу губку. Вставте голку в абсорбер на глибину 0,5-1 см і почніть акуратно видавлювати в картридж чорнило. Як тільки в отворі побачите чорнило, припиніть заправку. Витягніть голку з губки і знову застроміть її, але не більше ніж на 1 мм.втягніть в шприц зайві чорнило. Якщо цього не зробити чорнило будуть протікати через сопла друкуючої головки.

Протріть кришку картриджа і назад приклейте наклейку або шматочок надійного скотча. Якщо ви купували заправний набір, то з ним в комплекті йдуть спеціальні заглушки, можете вставити їх.

Після того як заправили картриджі, проведіть їх дюзами по серветці і подивіться на відбиток. Якщо все добре, ви побачите чотири жирні смуги, що відповідають кольору чорнила.