Як вибрати відповідного юриста

пошуках зовнішнього юриста підприємці можуть звернутися в регіональний філіал великої міжнародної компанії, в російську юридичну фірму або найняти «соло»-юриста, який працює самостійно. Великі міжнародні фірми доцільно залучати до роботи тільки над великими проектами з іноземним правом або в іноземних юрисдикціях. Коштують їхні послуги дорого, і, як правило, вони не найкращий партнер для маленьких і середніх компаній. Такі гравці навіть вводять певний ценз на дохід з клієнта: якщо клієнт в рік замовив юридичних послуг на суму менше 250 000 USD, то він їм не дуже цікавий.

Хочемо порекомендувати https://morgun.ua/

«Соло» — приватні юристи — коштують набагато дешевше і добре вирішують проблеми індивідуальних підприємців або мікробізнесу. Але тут треба бути дуже акуратним, такі юристи і адвокати не мають власних офісів і штату, їх залучення доцільно лише на разову роботу: наприклад, за регіональним проектам.

Для більшості середніх і великих компаній оптимальне рішення — вітчизняні юридичні фірми. Вони схожі на міні-фабрики: спеціалізуються на кількох основних галузях права, мають досвід роботи з компаніями і, якщо один фахівець захворів, його замінюють іншим, щоб уникнути простою в роботі. Як правило, якщо у штаті компанії від 15 до 100 юристів в Москві, а в регіонах — від 5, їй можна довіряти. Таку фірму не так-то легко створити, і клієнтами вони сильно дорожать, більш того, це взаємно. Великий штат говорить про широку ділову практику і про налагоджені організаційні процеси.

Вибираючи зовнішнього юриста, підприємець повинен завжди орієнтуватися на свої потреби: вирішення разового завдання або постійна Юридична підтримка і супровід. Якщо це одиночна проблема, варто звузити поле пошуку і вибирати з числа фірм, які мають великий досвід у даній сфері. Якщо клієнтові потрібні постійні консультації, то йому треба шукати юрфірму з кращим досвідом в тій сфері, з якою пов’язаний його бізнес. Коли підприємець визначився з тим, кого він хоче знайти і яка послуга йому потрібна, можна приступати безпосередньо до пошуку.

Де шукати?
Існує два шляхи пошуку: офлайн і онлайн. Перший, класичний спосіб пошуку юриста — рекомендації друзів, знайомих або партнерів по бізнесу. Особливо цінна рекомендація колег на юридичному ринку, що працюють в іншій галузі права. Але цей метод працює не завжди, в цьому випадку залишається зайнятися пошуком онлайн.

Всі поважаючі себе і своїх клієнтів юридичні фірми мають сайти, на яких можна прочитати інформацію про фахівців і їх досвід роботи. Крім інформативності сайту оцініть його якість — якщо фірма недбала у власній «візитній картці», важко очікувати від неї точності і акуратності у веденні чужих справ. Зовсім недавно пройшов перший конкурс юридичних сайтів в одному з професійних співтовариств у фейсбуці: його результати підтверджують гіпотезу про те, що хороші сайти можуть бути тільки у чудових юристів.

Іноді юристи самі знаходять клієнтів, запрошуючи їх на різні заходи або включаючи в розсилки. Часто директори підприємств відмахуються від настирливих юристів, хоча насправді нічого поганого в таких запрошеннях і розсилках немає — вони дозволяють підприємцям швидко знаходити фахівців, працюючих в різних областях права. Наприклад, у компанії «ЮрПартнер» багата практика по стягненню заборгованості. Вони проводять семінари для клієнтів з цієї особливо актуальної зараз проблеми і виступають на ділових заходах.

Також при виборі російської юридичної фірми все-таки варто звірятися з рейтингами. Вони щорічно публікуються на «Право.ру», в спеціальному огляді газети «Комерсант» і в регіональних ЗМІ. Якщо юрфірми немає в рейтингах і публікаціях, це певний дзвіночок. Треба розібратися, чому її там немає.

Перша зустріч
Після того як кандидати з числа юридичних фірм знайдені, з фахівцями треба познайомитися особисто. Підприємцю або керівництву компанії належить спільна робота з зовнішніми юристами, і між ними має бути повне взаєморозуміння і довіру: або ви повністю покладаєтеся на залученого юриста, або не працюєте з ним зовсім.

Під час зустрічі клієнту варто активно задавати питання про досвід фірми, про справи, про систему оплати і терміни виконання роботи. Дуже важливо грамотно і точно поставити перед юристами завдання і описати ситуацію в технічному завданні, а після цього попросити скласти комерційну пропозицію, де будуть прописані не тільки загальна ціна, але і етапи реалізації проекту з конкретної вартістю. Саме виходячи з особистих вражень і з адекватності комерційної пропозиції потрібно приймати рішення про співпрацю.

Підприємець може укласти з юридичною фірмою рамковий контракт, щоб у разі необхідності він міг звернутися і отримати необхідну правову підтримку або замовити фірмі виконання невеликий роботи, щоб перевірити юристів у справі.