Як працює технологія захоплення руху в іграх?

232

Якщо ви запитаєте у працюючих в сфері створення нових технологій, що таке Motion Capture, вони влаштують вам нудну лекцію, або «на відвали» запропонують почитати вікіпедію. Якщо запитати про це у кіномана або геймера, він захоплено почне кричати, дивуючись або сміючись: Оооо, ти, що не знаєш про те, як створюються фільми? Як знімали Аватара? Не знаєш, як зробили Голума з Володаря кілець?» і так далі.

Тому на це питання відповімо ми. Продовжуючи нашу серію матеріалів про те, як створюються відеоігри, ми розповімо, як використовується Motion Capture або ж mocap.

Лікарі і Фаталіті

Вгадайте, чим пов’язана медицина з Mortal Kombat? Може бути, творець MK Едварт Бун мав вищу освіту хірурга, щоб точно знати, де і який орган у грі повинні вирвати його персонажі? Цікавий варіант, але невірний. Зараз дізнаєтеся.

Історія Motion Capture починається в далеких 70-х роках, коли студія Волта Діснея випускала свої найбільш відомі мультиплікаційні картини, використовуючи дідівський спосіб під назвою ротоскопирование. Живі актори виконували всі рухи. Їх знімали на плівку, після чого окреслювали олівцем, давай мультфільму життя. Всі вершилося калькою, олівцем і сотнями важких годин праць аніматорів. Цей спосіб був предтечею сьогоднішньої технологією.

І ось прогрес йшов вперед і з’явилися комп’ютери, які поширилися в американській медицині того часу. Лікарі почали використовувати їх для нових методів аналізу та обстеження. Особливо винахідливим виявився професор Тому Калверт, який вирішив причепити до хворих суглобів людини потенціометри, які передавали рух скелета пацієнта йому на комп’ютер.

Система була не ідеальна і гальмувала, тому Калверт модернізував її і вирішив випробувати на танцюристах. Хто знає, що було в голові у цього чоловіка, коли він побачив, як ідеально відбувається захоплення руху і усвідомив, що це ж можна продати за величезні гроші!

«Ну іііі?» – запитаєте ви. Так от, він їх і заробив, адже у 1993 році принципами його розробки скористався Едвард Бун, чия студія випустила перший Mortal Kombat, герої якого рухалися за допомогою оптичної системи Motion Capture. Герої гри настільки сильно відрізнялися від усього, що геймери бачили раніше, що у неї рубалися все. Так гра стала культовою, а технологія mocap потрапила в ігрову індустрію.

Звеличимо ж Пітера Джексона і Голума!

Безумовно, саме завдяки трилогії «Володар Кілець» Пітера Джексона mocap вкоренилася і вийшла на новий рівень розвитку. Найголовніше, що після тріумфу фільмів студія цифрових спецефектів Джексона WETA Workshop прославилася на весь світ як найкраща (без перебільшень) по впровадженню технологій захоплення руху. Її послугами користувалися надалі, щоб створити фільми «Трансформери», «Я – робот», «Аватар».

Після того як студія прокричала конкурентам «Ти не пройдеш!», технологія почала вдосконалюватися. Костюми робилися легше, з великою кількістю датчиком і менш сковуючими.

Кричати «Гіп Гіп Ура!» ми також зобов’язані і Енді Серкіс. Не знаєте хто це? Хах, не дивно, адже ця людина просто боженька акторської гри в mocap костюмі. Енді той самий чоловік, який грав Голума. Також саме він грав Кінг Конга в однойменному фільмі того ж Джексона і Царя Шимпанзе у перезапуску «Планети мавп».

Крім того, Енді Серкіс не скидаючи свій костюм, відіграв персонажа і курирував зйомки в Heavenly Sword для третьої плойки у 2007, що проходили в WETA Workshop. Він задав планку якісної роботи mocap актора.

Людина в костюмі, хто ти без нього?

Сьогодні неможливо уявити комп’ютерні ігри без технології захоплення руху. Що коли виходила Half Life 2, Mass Effect, Mortal Kombat, а тим більше зараз, коли абсолютно всі студії, роблять ААА гру користуються захопленням руху. Наш технічний прогрес кінця другого десятиліття призвів до того, що ти можеш використовувати Motion Capture хоч будинку, головне про люстру головою не ударься і вазу не розбий, коли будеш робити трюки. Надівши купу датчиків на обличчя і зробивши пару гримас їх легко можна перенести на обличчя моделі персонажа.

Та хоч кінект можна використовувати з Xbox, який ще й голос твій розпізнає, якщо прерогатива датчиків на обличчі тебе не приваблює. Всі заздрості тільки від умінь, ну і твоїх фінансових можливостей.

Не будемо приховувати, що для якісного захоплення руху потрібно дуже дороге обладнання. І якщо великі студії, роблять всякі там Detroit Become Human, God of War, Marvels Spider Man, The Last of Us посміються, побачивши бюджет на mocap аматорської студії інді, для самої цієї інді команди це космічна сума і легше буде вдатися до старої доброї комп’ютерної анімації.

Також потрібні руки з правильного місця в роботі з mocap, так як чим крутіше обладнання, тим більше технічної і професійної тяганини.

Більше mocap, ще більше!

Ось ще кілька фактів про технології :

  • На сьогоднішній день є дві технології захоплення руху маркерна і безмаркерная. Перша полягає в тому, що людина одягнений в спеціальний костюм з купою датчиків.

Друга, коли актор в звичайному одязі, а спеціальні камери фіксують всі його рухи і обробляють у програмах. Найвідоміший приклад – L. A Noire

  • Крім WETA Workshop, звання правителів королівства захоплення руху ділять між собою ще три гіганти: Industrial Light and Magic Джорджа Лукаса, Rhythm&Hues подарувала нам «Життя Пі» і «Золотий компас», а також Digital Domain, де кувалися «Трансформери» і «Жива сталь»

  • Якщо ви все ж горите бажанням робити свою гру з системою захоплення руху, то для бюджетного обладнання існують непогані програми, які допоможуть вам. Конкретно це Autodesk Motionbuilder, MatchMover, Movimento.

Захопимо весь світ

Без Motion Capture сьогодні індустрія ігор не може існувати. Ця технологія буде тільки розвиватися, але навряд чи зникне. Прямо зараз її модернізують як для професіоналів, так і для любителів. Вона пройшла неприродний відбір і показала себе як найкраща річ у пожвавленні персонажів!