Як гри тролять гравців?

155

Часто трапляється, що який-небудь ігровий , який постійно подстебывает вас. Але буває, що самі розробники виявляються тими ще тролями і їх ігри відкрито висміюють нас.

Чому вони це роблять? Все просто, хоч ми тут на Cadelta часто і називаємо розробників по тим чи іншим причинам контексту «богами геймдеву» або «батьками індустрії» або як-небудь по-іншому, надаючи пафосний або саркастичний відтінок, насправді розробники – звичайні люди. Люди, які люблять мемчики, жарти і знущання над іншими. Сьогодні ми поговоримо про випадки, коли ігри тролять геймерів.

Batman Arkham і серцевий напад

На славу свого часу зробили тролінг в іграх хлопці з Rocksteady Studios. Сидиш собі спокійно граєш в першу частину саги про лицаря Аркхема. Все просто відмінно, ти йдеш по порожньому коридору, як раптом гра несподівано бере і висне. На екрані з’являються відблиски, наче твій монітор вибухнув зсередини, а з колонок валить жорсткий білий шум. І ось ти, обронив матірну лайку, відчуваєш, як мурашки біжать по спині і тут розумієш, що це все частина підступів Опудала і у Бетмена просто починаються галюцинації. Гра як би перезапускається і нам дають пограти за Джокера. Зроблена ця жарт настільки реалістично, що добра половина геймерів в цей момент або остовпіла, або ловила інфаркт.

У сиквелі ж справи йшли не так страшно. Паралельно з основним сюжетом нам дають пограти за Жінку кішку. В кінці її сюжетної лінії, коли вона краде великий куш, перед нами ставлять перед вибором: врятувати Бетмена, який потрапив під завал або кинути його вмирати і піти з награбованим в захід. І якщо ти вибираєш піти, клацнувши пальцями і примовляючи: «Ця кішечка вибирає себе», відбувається наступне. Як тільки Кішка йде вдалину, несподівано гра ставить катсцену на репит і вона відмотується тому до моменту вибору, як би троллируя нас і каже, що вибору у нас немає.

Культ Епсилон в GTA 5

Серія GTA і так є сатирою на американське суспільство, однак у п’ятій частині гра вирішила знатно висміяти саєнтологів (хто не знає, саєнтологія – це одна така релігія в США), що всіх дістали. Саєнтологи представлені нам у вигляді культу Епсилон, який змушує виконувати нас тупі завдання, за типом пробігти 4 милі в пустелі і отримати за це… та нічого ми не отримаємо, навпаки, ще за це їм пару тисяч доларів переведемо на рахунок.

Півнячий стелс в Metal Gear Solid V: The Phantom Pain

Metal Gear Solid – це чистої води стелс. Остання частина гри хоч і дає нам можливість взяти в зуби потужна зброя, плюнувши на тихе і непомітне проходження, і розстріляти всіх підряд, але все одно вона виявилася досить важкою для тих, хто грає в MGS перший раз. Тому, спеціально для таких випадків в грі передбачена одна фіча. В один момент, якщо ви ну дуже часто програєте, гра запропонує на час знизити рівень складності, щоб так сказати освоїтися. Тільки це буде коштувати самого головного – надмірного пафосу. Адже тоді вам на голову надінуть шапку у вигляді півня, і це буде зводити весь градус серйозності на «ні».Вас троллируют як би кажучи: «лол, на що ти розраховував?». Над вами навіть противники насміхатися будуть. Ось вона, ціна легкому проходженню.

Devil May Cry – прощання з класикою

Денте завжди був брутальним персонажем, ну знаєте, такий крутий брутальний чувак, по анимешному брутальний, звичайно, але все ж. Коли був анонсований перезапуск і показаний трейлер, фанати в першу чергу обрушили свій гнів на новий образ Данте, де із сивим волоссям (за анимешному із сивим волоссям) борець з демонами був схожий на эмобоя з гарненьким личком. До речі, вже дуже схожий на головного розробника…

Хейта тоді було просто величезна кількість, фанати були готові рознести гру тільки за це. І от коли вона вийшла, на першому рівні геймдевы згадали претензії фанатів, і в один момент Данте на голову прилітає сиву перуку, і він стає дуже схожий на канонічного себе. Данте дивиться в дзеркало і зі словами «Що за каліцтво? Ну вже хрін там» зриває її з голови й викидає. Ось такий красивий відповідь на ниття геймерів.

Вибачте, вашу студію «отфлибустьелери»

Немає троллига тонше, ніж знущання над піратами. В симуляторі розробника Game Dev Tycoon, де ми намагаємося з гівна і палиць створити яку-небудь CDPR в батьківському гаражі, такий присутній. Творці гри самі виклали її на торенти, але з підступом. Коли пірат витратив на гру 4-6 годин і створив кілька крутих тайтлов, несподівано йому показували повідомлення: «Чорт, чувак, наші ігри ніхто не купує, так як пірати качають їх незаконно, ми банкрути!» І гра закінчувалася.

Цей жарт була настільки реалістичною, що люди думали, що це не сценарій, а реальна проблема і намагалися знайти рішення на форумах. А деякі так взагалі почали писати відгуки, що гра жахлива і забагованная. Іронічно, що розробник пізніше опублікував статистику, де було сказано, що гру купило всього 6% від всіх гравців.

Курячі патрони

Не відходячи від теми піратів, хочеться згадати Crysis Warhead, де під зламаних версіях гри всі патрони та боєприпаси замінювалися курми. Тобто, ви стріляєте курми і у вас стріляють курми. І дамага, до речі, немає.

Ти на що дивишся?

Непоганий стьоб влаштували хтивим гравцям творці Lollipop Chainsaw, а за тим його повторили в 2017 році розробники NieR: Автоматів. У перової грі про дівчину чирлідершу, яка вбиває зомбі бензопилою, у героїні була дуже коротка спідниця і якщо ви намагалися подивитися, що під нею, то Джульєтта прикривалася рукою. На третій спробі, якщо вона була, вам прилітало досягнення, що ви збоченець.

У NieR: Автоматів ситуація ідентична. Якщо спробувати підглянути головна героїня відвертається і відмахується від камери, а вам прилітає досягнення «Ти що дивишся?». Тепер будь-хто, хто вирішить подивитися ваші досягнення буде все знати….

Собача кінцівка в Silent Hill 2

Для серії з усією її серйозністю характерні такі речі як жартівливі кінцівки. Наприклад, виявляється, що все це підступи прибульців і в кожній класичної частині гри є кінцівка де вони вас викрадають. Але ось у другій частині все ще безумней. При вчиненні певних дії ви можете отримати секретну собачу кінцівку.

У ній Джеймс входить в кімнату, де за пультом управління містом сидить і безтурботно всім управляє песель народи Акито. Джеймс падає на коліна і кричить на японському: «Так це був ти!», песель підбігає до нього і починає облизувати йому обличчя. Титри. Браво, просто немає слів. Без жартів… це щось.

Ця Плотва була надто ідеальною, щоб існувати

Коли на світ з’явився третій Відьмак, в ньому була проблема – Плотва. Кінь була просто жахливо забагованая, то з нізвідки з’являється, то анімація починає лагают, то ще гірше – зникає. Полякам влетіло за це від фанатів, і вони подалися в самоіронію.

Студія випустила щоденник розробки, де співробітники розповідали, нібито, на повному серйозі, що спочатку Плотва була настільки ідеально створена, що гравців починало заколисувати, коли вони були в сідлі. Тому, в студії був організований відділ багам, який спеціально забаговал кобилу. Відео випущено у форматі щоденника, і чорт, до чого ж це круто дивитися, як актори як би створюють криві руху і анімації, щоб все зіпсувати.

Поляки пішли далі і в одному з додатків, Геральт прямо запитував у Плотви, коли вона могла говорити, чому вона з’являється з нізвідки…

Це були найвідоміші випадки як ігри тролять гравців.