Tesla створила 7-нм процесор для тренування штучного інтелекту для автопілота і не тільки

23

Компанія tesla представила процесор власної розробки, призначений для тренування систем штучного інтелекту в дата-центрах. Моделі d1 будуть використовуватися в суперкомп’ютері dojo, розробленому автовиробником.

За словами представника підрозділу, зайнятого розробкою заліза для автопілотів tesla, чіп d1 випускається відповідно до 7-нм технологічним процесом і забезпечує обчислювальну потужність 362 терафлопса. Один тренувальний модуль використовує 25 відповідних чіпів, 120 таких модулів застосовуються в серверах, забезпечуючи продуктивність більш ексафлопса.

Очікується, що технологія tesla дозволить створити найшвидший комп’ютер для тренування систем штучного інтелекту. Йому поступаються аналогічні рішення intel, nvidia і стартапу graphcore — з числа компаній, що випускають чіпи для тренування ші.

Зокрема, чіпи tesla допоможуть прокачувати моделі розпізнавання всіляких об’єктів після аналізу відеопотоку, зібраного камерами електрокарів. За словами ілона маска (elon musk), суперкомп’ютер dojo повинен запрацювати вже наступного року.

Зараз tesla пропонує систему повного самоврядування (full self-driving capability) для нових машин. За 10 000 доларів можна отримати функціональність, що дозволяє без участі водія перебудовуватися в рядах на дорозі, що забезпечує навігацію на трасах, автоматичну парковку і виїзд з парковки без додаткового управління. На сайті компанії повідомляється, що пакет додатково включатиме автоматичне керування на вулицях міста, коли таку функціональність додадуть в пз електромобілів, але tesla обіцяє це ще з 2019 року.

Критики вже неодноразово говорили, що назва tesla autopilot вводить клієнтів в оману — по виробника не забезпечує автономність п’ятого рівня, що дозволяє машині повністю взяти управління на себе. Сама tesla також нагадує водіям, що вони повинні бути готові в будь-який момент взяти управління на себе. Минулого року суд у німеччині також вирішив, що tesla ввела користувачів в оману з приводу можливостей автономних систем своїх електрокарів. Раніше на цьому тижні власне розслідування почала і національна адміністрація безпеки дорожнього руху сша-причина стала серія дтп, імовірно викликаних дітищами маска.