Що варто знати про рімейку Resident Evil 2

148

Цей місяць багатий на великі релізи, однак місце шедевру в ньому все ж знайшлося. Безумовно, ремейк другій частині Обителі Зла від Capcome відрізняється від нашого типового уявлення про ремастерах старих гри. Розробники серйозно підійшли до повернення свого старого шедевра, і він буде значно вирізнятися від того, що ми бачили 21 рік тому.

Сьогодні ми поговоримо про відмінності ремейка і оригіналу, обговоривши, що варто знати про Resident Evil 2.

Resident Evil 2 – не просто ремастерінг

Гра є повноцінним ремейком в кращому розумінні цього слова. На відміну від минулих ремастеров першої частини і Resident Evil Zero, які представляли собою незаймані у своїй суті, але збагачені новими текстурами проекти, друга Biohazerd створюється з чистого аркуша на приголомшливому движку RE Engine, створеним для сьомий частини. Це видно неозброєним оком по оновленим дизайном, текстур, режисурі та фізики. Якщо ви до цього не грали чи не бачили геймплей оригінальної другій частині, вам могло здатися, що це продовження серії. Гра значно змінилася у всьому, але є все тієї ж класикою 21-ній давності відтвореної заново.

Старі персонажі – краще розуміння

Ще однією фішкою стало те, що розробник вирішив використовувати ремейк для розширення лора ігри і розкриття персонажів. Цьому допомагають нові діалоги, катсцени, емоції на обличчях і озвучка. І в біографії персонажів є зміни, так в історії Леона Кенеді прибрали одну деталь.

Перед приїздом в Ракун Сіті, куди його перевели на службу, Леона кинула дівчина, тому він втомлений і п’яний заночував у готелі і проспав цілу суті. Коли ж він прийшов до тями, то зрозумів, що запізнився на цілий день. Тільки після цього він зв’язався зі штабом, де йому не відповіли, і поїхав в Ракун Сіті. Тепер історія про готель зникла зі сторінки офіційної біографії. Багато фанатів навіть і не знали її, але такі приємні дрібниці все ж гріли душу.

Що стосується інших персонажів–з ними все в порядку і нас чекають сюжетні лінії і за Клер Редфілд і за Аду Вонг. Розробники підкреслюють, що в нові образи героїв вони також внесли зміни. Так в Леоне підкреслюється сміливість і відчуття справедливості, однак неготовність до того, що відбувається з ним за сюжетом гри. У його сестри Клер игроделы виділяють хоробрість і материнську натуру.

Нові механіки

Значні зміни – відмова від статичної камери на користь динамічної і зміна системи управління. Тепер камера знаходиться в більш звичному для екшенів від третьої особам місці за спиною персонажа. Примітно, що вперше Capcom використовували таку камеру в четвертої частини гри, де головним героєм був Леон.

Ви можете сказати і почасти будете праві: «А хіба це не вплине на атмосферу? Адже статичні кадри використовувалися в перших іграх серії як прийом для того, щоб правильно підбирати кут огляду і створювати відчуття невідомості, тим самим налякати». Так, але тепер для створення цієї атмосфери буде використовуватися убоге висвітлення, промені ліхтарика, гра з динамічним світлом.

Також в грі скорочений кут огляду, а при прицілюванні особливо, тому велика ймовірність, що ви не помітите другого зомбі, поки відбиваєтеся від першого. Ще одна нова механіка – при нападі на героя камера автоматичний розвернеться і візьме в крупний план те, як він відбивається.

Також в грі можна включити в налаштуваннях функцію автоприцела, яка наближає до оригіналу.

Capcom випустять дві версії гри з цензурою і без

Відмінності між версіями нам показали в спеціальному геймплейном відео. У ньому Леон повертає голову трупа поліцейського, щоб оглянути. У версії без цензури особа наполовину розірване й покалічене, а на другій – воно лише забруднене кров’ю. Зробили це розробники, щоб їх гра відповідала законодавству різних країн, щоб уникнути скандалів. Побачити всі жахи ремейка зможуть жителі США і Європейського континенту (включаючи нас). Пом’якшену версію, так би мовити, побачать жителі Австралії і Японії.

Але можна стверджувати одне, користуючись можливістю Капком роблять більш жорстоку і брутальну гру, ніж 21 рік тому.

Бліц тези:

  • У рімейку упор буде зроблений на рішення головоломок і дослідження більше, ніж на екшен. Якщо ж проходити гру, наприклад, як DOOM, в один момент гравець виявить, що у нього немає патронів, а вороги всі наступають.
  • У грі є сцена, яка відкривається тільки після проходження обох сюжетних компаній Леона і Клер.
  • У грі відмовилися від QTE так як вони нецікаві ні гравцям, ні розробникам.
  • Розробники спробували зробити зомбі максимально страшними. Вони будуть вриватися в кімнату ламаючи двері і наповнювати простір. Їм створюють образ непереборної сили.
  • Трупи зомбі будуть до кінця гри перебувати в локаціях, на яких були вбиті. Це зроблено для того, щоб гравець ніколи не відчував себе в безпеці, адже завжди є ймовірність, що мрець знову оживе.
  • У грі хочуть встановити нову планку аудиодизайна. У студії і так завжди було з ним все добре, але мабуть може бути і краще.

В цілому можна сказати наступне – поки що Resident Evil 2 виглядає як ідеальний ремейк, який не псує старе і тільки додає нове. Це не просто нова гра з HD-тектсурками, а повноцінна перезавантаження і без того улюбленої нами гри, яка, будемо сподіватися, виправдає наші очікування. Гра вийде 25 числа цього місяця чекати залишилося не довго.