Що таке DOTA2

150

Доту 2 – це одна з найпопулярніших онлайн-ігор на сьогоднішній день. Мільйони гравців у всьому світі можуть це підтвердити.

Вона не просто подобається — вона затягує, причому не тільки підлітків, але і людей досить зрілого віку.

У кожного гравця є можливість грати звичайну, рейтингову або тренувальну гру, а також, при бажанні, можна пограти в міні-карти.

 • Тренувальна гра потрібна, в більшій мірі, новачкам. Там у них з’явиться можливість познайомитися з героями, принципами гри, предметами.
 • В звичайну гру можуть грати ті ж новачки або любителі. В такому режимі можна навчитися всім тонкощам гри, більш докладно познайомитися з кожним персонажем, навчитися фарм, ластхитить, битися і багато іншого. Головним плюсом звичайної гри є те, що ніхто в ній не втрачає рейтинг, через що люди нервують набагато менше.
 • В змагальному режимі можуть битися люди, які вміють грати і розуміють основні принципи гри. У грі існує спеціальний рейтинг. Це кількість балів, які даються за перемоги. Чим цифра вище – тим краще гравець.
 • Міні-карти необхідні для того, щоб краще зрозуміти гру або для того, щоб «раскликаться».

Принцип гри досить простий

Є 2 сторони – світла і темна (Radiant і Dire). У грі беруть участь 10 осіб (по 5 за кожну сторону). Гравець вибирає персонажа, на якому він буде грати. У грі існують ліс і 3 лінії: центральна (мзс), нижня (бот) і верхній (топ). На кожну з ліній і у ліс йдуть герої, де вони зможуть заробляти золото, вбиваючи крип. На кожній з ліній є 2 зовнішні вишки (Т1 і Т2). Т3 вишки захищають бараки, з яких виходять крип. Крім того, є ще 2 вишки (Т4), які захищають трон. Гра закінчується тільки тоді, коли впаде один з тронів.

Крип, що це взагалі?

Крип – це воїни світла і темряви, які кожну хвилину виходять на лінію. За їх вбивство дається золото, але тільки в тому випадку, якщо ви нанесли останній удар (ластхит). В лісі кожну хвилину з’являються нейтральні крип, за вбивство яких теж дають золото. Герой може добивати і ворожих воїнів, і своїх, позбавляючи золота (фарма) героїв противника.

Золото у грі особливо важливо. На нього можна купити предмети, які збільшать основні показники героя (інтелект, спритність і силу). Чим більше золота, тим більше предметів і тим сильніше буде ваш герой.

Що ще за герої

У грі присутні 109 (із 112) різних персонажів. Діляться вони на три категорії, за їх основним показником (спритність, сила або інтелект). Герої діляться на декілька класів:

 • Керрі – герой, майже завжди слабкий на початку, але дуже сильний в кінці гри. Як правило, це спритники, але в залежності від стратегії, на цій позиції можуть виступати і силовики, і интовики. Їх завданням є якомога швидше набрати рівень і предмети.
 • Саппорти – герої підтримки. Як правило, це интовики. Їх основним завданням є допомога керрі персонажу. Взагалі початок гри цілком і повністю залежить від цієї позиції, так як вони дають можливість фарм своїм основним героям.
 • Гангеры – герої, основним завданням яких є вбивство ворожих героїв. Найчастіше на себе цю роль беруть саппорти, особливо на початку гри, але з певним рівнем, їм можуть допомагати мидеры і оффлейнеры.
 • Лісники – герої, які можуть з перших хвилин гри заробляти золото в лісі, не менше ніж основні герої на лініях. Як правило, лісники виконують роль другого керрі персонажа або гангера.

Від кожного по здібностях

У кожного героя є свої здібності (в середньому, у кожного героя по 4 здатності). Вони бувають активними (щоб їх використовувати, необхідно натиснути на кнопку клавіатури або мишки) і пасивними (які працюють постійно). Здібності бувають декількох типів:

 • Нюк – моментальний шкоди, який забирає частину здоров’я у ворожого героя або кріпа.
 • Стан – оглушення.
 • Хілл – зцілення.
 • Над ход (ультимативна здатність) – головна магія персонажа, майже завжди найсильніша.
 • Виклик або заклик істот.
 • Блинк – швидкий телепорт на невелику відстань.
 • Уповільнення.

Кожен герой має 25 рівнів. З отриманням чергового рівня, показники спритності, сили та інтелекту у героїв зростають. Крім того, ви отримуєте можливість збільшити рівень прокачується магії і прокачати талант.

Рошан, просто Рошан

Рошан – це один з основних персонажів гри. За його вбивство команда отримує золото і досвід. Але головне – це Aegis – предмет, який дасть вам право на помилку. Аедіѕ допоможе вам відродитися через 5 секунд після смерті, на тому місці, де ви загинули. Після 3 смерті Рошана, з нього випадає сир – предмет, який відновить повністю ваше життя і манну. Один на один Рошана практично неможливо вбити, особливо на низьких рівнях (за винятком персонажа Ursa), тому практично завжди вся команда вбиває Рошана разом.

Як бачите, ДОТУ – досить проста і разом з тим, складна гра. Ті, хто не грав у цю гру, стверджують, що там все одноманітно і нудно – це далеко не так. В шахи грають тисячі років, а там теж правила не змінюються, фігури ті ж, правила ті ж і задачі ті ж. Так що грайте і вигравайте.

Джерело: http://linkomania.com.ua/