Що подивитися у Львові


Приїжджаючи до Львова Вам не треба думати, що подивитися в першу чергу-все місто суцільна пам’ятка. Пройдіться по тихих вуличках, зайдіть на Площу Ринок, попийте ароматну каву в одній з кафешок.. Рекомендуємо почитати ternopil-future.com.ua

В якому б настрої ви не приїхали в це місто, ви обов’язково закохаєтесь в нього. Особлива атмосфера Львова відразу робить особливими і вас — ви трохи по-іншому рухаєтеся, розмовляєте… думаєте. Львів назавжди запам’ятає, як риплять під вашими ногами напівстерті дерев’яні сходи в старому будинку на вулиці Вірменській. Як весело шелестять перші весняні листочки і спокійно дивиться старенька-інтелігентка, зустрічаючи вас в малесенькому дворику на Староєврейській. Як нагловато тріпає волосся вітер — господар Замкової гори (підніметеся на неї і подивіться на місто зверху — цей вид запам’ятається Вам надовго). З яким подивом і посмішкою дивиться на картину у палаці Потоцьких, де Бог часу відчитує малюка-Амура за те, що люди занадто багато часу витрачають на любов. З яким задоволенням ви вдихаєте божевільний приємний аромат кави і закидаєте яблучний штрудель під червоним шоколадом в маленькій затишній кав’ярні. Як в старій телефонній будці ви ховаєтеся від раптового дощику, ледве втиснувшись туди удвох, і крізь шум зливи голосно шепочете щось один одному.

Львів назавжди запам’ятає вас. А ви назавжди запам’ятаєте його. Щоб знову приїхати і подивитися ще що-небудь новеньке.
Центр Львова — площа Ринок

Львів. Площа Ринок
По Львову потрібно гуляти пішки або, якщо з’явиться необхідність, проїхати від пункту А в пункт Б на міському вузькоколійному трамвайчику. І звичайно ж, починати знайомство з містом найкраще з площі Ринок-це серце і головна визначна пам’ятка Львова. Тут зібрані архітектурні ідеї багатьох століть: всі будиночки на площі дуже різні, але все ж кожен з них відображає дух міста. Як не дивно, при всій їх «різниці» жоден з них не випадає з того єдиного цілого, що становить площу Ринок. Чим пояснити? Може бути, тим, що середньовічні багатії замовляли проекти своїх будинків, в основному, італійським архітекторам? Або що кожен із замовників все ж хотів додати в італійський проект українського колориту? Або що ось уже п’ять століть і донині практично всі ці будинки використовуються за прямим призначенням — в них живуть люди?

Ось подивіться-на розі площі знаменитий Будинок зі статуєю Фортуни, колись належав одному з найбагатших купців Львова Вольфу Шольцу. Судячи з усього, богині удачі припала до душі ідея Вольфа-щастя і успіх не покидали сім’ю. У ній народилися 12 синів і 12 дочок, а стан глави сімейства становило 25000 золотих червонців плюс сила-силенна нерухомості. Взагалі фасад будинку прикрашений скульптурами досить щедро: тут уживаються сцени з Біблії і звичайного життя. Одним словом, є що по-розглядати.

Палац Любомирських
А ось Палац Любомирських. Він неймовірно витончений, навіть грунтовно припав пилом століть. Трохи далі чорний будинок * — його так і хочеться помацати (чому б і ні?). А скільки легенд ходить про причини його чорноти! Сама прозаїчна — наче свинцеві білила, якими покривали колись його стіни, під дією повітря і світла… почорніли. Сама незвичайна-ніби будинок періодично старанно натирали соком зі шкурок зелених волоських горіхів (цікаво, навіщо?). А найдивніша-закопчення білого пісковика сажею і золою в результаті багаторічного опалення будинку (хто знає?). До речі, саме на чорному будинку зображена фігура Станіслава Костки-захисника міста від пожеж.

Цікаві місця — храми і війна за наречену

Домініканський Собор
Храми — невід’ємна частина Львова. Кожен з них-пам’ятка і заслуговує на увагу. Але за один день їх не обійти. Однозначно, треба побувати в знаменитому соборі Святого Юри. Зайшовши всередину, не забудьте поглянути на чарівну ікону Теребовлянської Божої Матері. Двічі з її очей… текли сльози. У перший раз вона попереджала про турецьку облогу міста, у другій — про напад шведів.

Дуже популярний, особливо серед молоді, Домініканський собор. Саме тут найбільше весіль, і саме тут завжди хочеться, тихо-тихо пробравшись всередину і затамувавши подих, з затишного куточка поспостерігати за неймовірно красивим обрядом вінчання. Сентиментально? Да. Але, мабуть, історія храму до цього розташовує. Адже п’ять століть тому тут розігралася справжнісінька битва за наречену. Із застосуванням гармат і всіх стратегічних хитрощів. Таким чином магнат Лукаш Гурка намагався домогтися видання своєї улюбленої Галинки Острозької (самої, ДО РЕЧІ, багатющої спадкоємиці Речі Посполитої). В результаті декількох тижнів війни Лукаш таки дістав свою кохану!

Каплиця Боїмів
Гуляючи по центру Львова, Ви напевно (можу посперечатися) зупиніться перед абсолютно незвичайним будівлею з кам’яним різьбленим фасадом. Така небачена краса була створена на замовлення львівського купця угорського походження Георгія Боїма. А небачена вона тому, що і сьогодні аналогів цій каплиці немає не тільки в українській, але і в європейській архітектурі. Незвичність полягає в тому, що абсолютно вся фасадна стіна каплиці покрита кам’яною різьбою на тему Страстей. А ще переказують цілком сучасну правду-бувальщина про те, як працівниця музею забула десь в каплиці кошик з яблуками. І знайшла її через… півтора року, при цьому яблука виявилися ніби щойно зірваними!

А ще обов’язково загляньте в маленький Вірменський дворик стародавнього Вірменського собору — в ньому знімали легендарних «Трьох мушкетерів». Зазвичай тут дуже тихо і особливо явно відчувається дух історії багатовікової давності.
Куди ще сходити-кафе, Криївка та Личківський цвинтар

Львів. кафе Вірменка
На вулиці Вірменській ви знайдете ще багато чого цікавого. Наприклад, дві найвідоміші львівські кав’ярні — «Вірменка»та «Дзиґа». Перша, особливо гриміла в радянські часи, в 80-ті роки минулого століття була духовним центром львівських (і не тільки) неформалів. А друга є невід’ємною частиною однойменного культурно-мистецького центру та арт-галереї і збирає у себе культурну та політичну богему.