Огляд демоверсії Anthem — останній шанс Bioware

92

Гра Anthem вже з моменту першої геймплейної демонстрації зібрала рясний урожай з суперечливих відгуків. Перед нами вимальовувалася нехай і красива, але орієнтована на кооператив гра, чого чекаєш в останню чергу від творців легендарних RPG. При цьому не варто забувати, що після останніх ігор репутація Bioware тримається на волосині з-за чого невдалий запуск «Гімну» цілком може стати лебединою піснею колись культових розробників. У сьогоднішньому огляді демоверсії Anthem мѕ розповімо чого чекати від, мабуть, найбільш спірною гри в історії Bioware.

Сюжет, персонажі та рольові елементи

Почнемо з традиційно сильних складової ігор Bioware. У рекламній компанії Anthem ми не раз чули, що нас чекає органічний синтез сюжетної гри з актуальними нині елементами Destiny. І якщо запозичення елементів у конкурентних кооперативних ігор вистачає з лишком, то на опрацювання сюжетної складової сильно поскупилися. Сюжет у беті Anthem як такий відсутній – у нас є кілька невеликих завдань, які не можуть похвалитися як вражаючою постановкою з запам’ятовуються персонажами, так і цікаво написаними історіями.

Інтерес може викликати тільки сцена з клонуванням ігрового персонажа з-за помилки стародавнього артефакту, але в іншому сюжетний аспект демо поки виглядає на рівні Mass Effect Andromeda. Рольові елементи в Anthem ще більш ефемерними, ніж наявність сюжету. Ми граємо за заготовленого статистами, якого навіть зовнішність не можна вибрати тільки стать і горде звання «фрілансера» aka хлопчика на побігеньках. А ось заводити мову про місцеву систему діалогів так і зовсім не хочеться – наш персонаж більшість реплік вимовляє самостійно і рідкісний вибір між двома варіантами відповідей виглядає як недолуга спроба надати діалогам «глибини».

Набагато краща ситуація з лором і тим, як вишукано і з фантазією описана всесвіт гри Anthem. Склад легендарного сценариста Bioware Дрю Капришена впізнається вже в перші хвилини читання ігрового аналога «кодексу» з Mass Effect.

Відкритий світ і хаб

Перший геймплей Anthem найбільше запам’ятався вражаючою сценою, як гравець без жодних завантажень стартував з міською локації у відкритий світ. У фінальній версії «Гімну» ми бачимо типовий приклад інтернет-мема «очікування VS реальність» і ні про яке безшовному світі і мови не йде. Відкритий світ представлений розореними локаціями, перед входом в які доведеться постійно зустрічати екран завантаження. При цьому сам пристрій світу не акцентовано на дослідженні і ніяких секретів на представлених рівнях у беті Anthem ми не знайшли. Він найбільше нагадує низку багаторівневих арен, де головна мета – це багатогодинний гринд ресурсів і геноцид місцевої фауни.

Роль хаба в грі Anthem виконує місто під назвою Таркус. З візуальної точки зору він виконаний вище усіляких похвал і запам’ятовується завдяки незвичайній суміші науково фантастичної стилістики з арабської архітектурою, великою кількістю етнічних візерунків і скрупульозно наводненных дрібними деталями інтер’єрів.

Обзор демоверсии Anthem - последний шанс Bioware

У Таркусе можна зустріти безліч електронних болванчиків, які невимушено спілкуються один з одним, безцільно вештаються і з лінню намагаються імітувати живих персонажів. По ідеї, з багатьма з них навіть можна взаємодіяти, але в демоверсії Anthem будь-яка спроба комунікації обривається повідомленням, що контент доступний тільки в повній версії гри.

Ігровий процес

Геймплей Anthem очікувано нагадав Destiny з поправкою на знайому по Mass Effect Andromeda бойову систему і наявність джавелинов. Пілотовані аватари вносять істотний різноманітність в ігровий процес завдяки можливості злетіти над супротивниками і в лічені секунди змінити дислокацію. Ніхто не забороняє практично не торкаючись землі вести бойові дії і відігравати Тоні Старка. Благо джетпака швидко остигає і дозволяє в ритмі нон-стоп кружляти над ордою тварюк самих різних забарвлень і розмірів.

Фантастичні тварини володіють зачатками інтелекту і часто беруть кількістю. Їх завжди багато і так як мета гри полягає в зборі лута і безперервному екшені, сутички часто дарують щедру частку адреналіну. Не в останню чергу із-за дефіциту патронів і необхідності фарм амуніцію з полеглих ворогів, із-за чого під час проходження Anthem при всьому бажанні не вдасться відсидітися в укриттях.

Обзор демоверсии Anthem - последний шанс Bioware

Додаткове різноманітність вносять пастки і небезпечні джерела червоної енергії, змушуючи з ще більшим розлюченням переміщатися, використовувати перепади висот і особливості рельєфу. Ігровий процес Anthem найкраще доводять правильність побитої прислів’я, що «рух — це життя».

Окремо варто сказати про джавелинов, яких в грі 4 типу – «Ренджер», «Перехоплювач», «Шторм» і «Колос». Кожен з них пропонує різні типи геймплея і унікальні здібності, начебто залп ракет або ультимативного ядерної зброї. Anthem заохочує командую гру і дає можливість комбінувати можливості декількох джавелинов, щоб уповільнити або завдати противнику критичний шкоди. При цьому ми категорично не рекомендуємо забувати про зв’язці з різних комбінацій, так як баланс у грі вимагає ретельної полірування і вбивство навіть рядового боса може зайняти півгодини часу на середньому рівні складності. Втім, для бувалих гравців в MMO подібний лічильник часу на бій з босом навряд чи здасться ніж вражаючим.

Обзор демоверсии Anthem - последний шанс Bioware

Відкоригувати баланс також не завадять джавелину класу «Перехоплювач», здатного навіть самих сильних супротивників зі швидкістю світла розбирати на запчастини. Ще великі питання викликає рішення Bioware не показувати до закінчення місії предмет, який піднімає гравець з повержених босів і тварюк калібром поменше. Подібний підхід видається нонсенсом для гри, де головна мета полягає в нескінченному гринді предметів у ритмі 24/7.

Графіка та технічні особливості

Під кінець огляду Anthem перейдемо до головного selling-point проекту та основної причини завантажити Anthem — графіки та дизайну, які в 2017 році змушували вивергати веселки щастя у технологічних гиків. У підсумку гра виглядає далеко не так вражаюче, а версія Anthem на PS4 так і зовсім здається застарілою на тлі Red Dead Redemption 2 та Zero Dawn Horizon, а якщо додати до загального комплекту подзагрузки між локаціями і статичний світ, то графіка Anthem на консолях навряд чи зможе виділитися на тлі конкурентів. У теж час на ПК Anthem виглядає на кілька голів краще. Зрозуміло, що при наявності сучасного комп’ютера з RTX 2080 на борту.

Обзор демоверсии Anthem - последний шанс Bioware

Велика кількість рослинності і глобальне освітлення наповнює світ жвавістю, але невпинний парад спецефектів регулярно перетворюють стандартний бій страшний сон епілептика. Мінус це? Питання дискусійне, так як весела і яскрава картинка цілком припаде до смаку більшості гравців. На дизайні супротивників і джавелинов не хочеться загострювати увагу і в цілому місцевий бестіарій можна описати ємним англійським словом generic з кількома винятками.

Технічне виконання демо Anthem – справжня катастрофа. Втім, це стандартна ситуація для більшості бета-версій мультиплеєрних проектів. Вже зайти в гру 25 січня було справжнім подвигом, який цілком заслуговує окремого ігрового досягнення, але якщо вдалося зіграти годину без вильотів на робочий стіл… вважайте, що ви щасливчик і в наступний раз не забудьте купити лотерейний квиток, успіх гарантований. В інші дні закритої бети сервера працювали трохи більш стабільно і нам дуже хочеться вірити, що реліз гри ми побачимо мінімум технічних помилок.

Обзор демоверсии Anthem - последний шанс Bioware

Діагноз

Пацієнт Anthem швидше живий, ніж мертвий. Bioware постаралися всидіти на двох стільцях і в одному проекті поєднати як звичні для себе напрацювання в сюжетно-орієнтованих іграх, так і актуальні мультіплєєрниє тренди. Після проходження бети Anthem не створюється враження, ніби сюжетна складова зможе залучити до грі шанувальників культових ігор Bioware, але ось для любителів мультиплеєрних забави вимальовується райдужна картина.

В першу чергу завдяки відмінного екшену і просунутої кастомізації джавелинов. Якщо Bioware зможуть підправити баланс і технічні проблеми, то Anthem в змозі боротися за мультиплеєрну нішу разом з такими мастодонтами, як Destiny 2 і The Division 2.

Який в підсумку вийде гра, ми дізнаємося в момент релізу гри, що відбудеться 22 лютого. Детальніше ознайомитись з ігровим процесом Anthem ви зможете в .

Купити Anthem