Ким ти можеш стати в гейм-індустрії? – короткий путівник по ігровим професій

223

Практично кожен другий геймер замислювався над тим, щоб стати розробником і створювати свої власні ігри або великі проекти під крилом відомої студії. Так, в обов’язки розробника не входить грати в улюблені тайтли 10 годин поспіль, але все одно це дуже креативна і цікава робота. Зі своєю рутиною, але все ж цікава. Кілька років тому подібне бажання могло б бути висміяне, але сьогодні все реально, якщо у тебе є навички. Тому, ми склали список ігрових професій, щоб розповісти, ким ти можеш стати в світі створення ігор.

Програміст

Сьогодні програмісти – ця нова професійна еліта 21 століття. Програмісти потрібні всім і всюди, і вони отримують достатньо. Якщо говорити про їх ролі геймдеве, то це найбільш гнучка прошарок в професіях ігрової індустрії. Вони пишуть на різних мовах для різних систем, тим самим виконуючи певні завдання. А гнучкість в тому, що якщо ти вмієш кодити на одній мові, набагато легше знайти місце для себе, ніж перенавчатися писати іншою мовою.

Вміючи писати на C++ або Objective-C і «грати» з такими движками як Unreal Engine, Unity, Source – можеш сміливо йти працювати майже в будь-яку ігрову студію, якщо звісно там є вакансії. Якщо у тебе попросять портфоліо або приклади робіт – завжди підійдуть моди, невеликі програмки або міні ігри, тому бігом побіг робити 5 модів для Скайріма за день! Також тобі дадуть тестове завдання, щоб перевірити вміння.

Програмісти в гейм-індустрії цінуються, проте отримують вони не так багато, як наприклад ті ж IT аутсорсери.

Художник

Художники також потрібні на проектах, однак у працевлаштуванні на цю професію є проблема. Якщо програмістів можна описати за типом «Фахівець в с++ З досвідом на Unreal», то у художника головне завдання – малювати так, щоб візуальний стиль підходив проекту. Якщо не підходить – навряд чи тобі щось світить. Тестове завдання за типом «намалюй-но нам це» і портфоліо обов’язкові.

Однак, якщо ти студент варто бути обережніше. Деякі компанії за допомогою тестових завдань отримують таким чином безкоштовні арти для своїх проектів за рахунок молодих хлопців, які намагаються працевлаштуватися або потрапити на практику, але в підсумку залишаться з носом.

Геймдизайнер

Найпоширеніша професія в ігровій індустрії і найвідоміша серед обивателів. Парадокс, але з урахуванням такої популярності багато людей взагалі не розуміють, що робить геймдизайнер. В умах більшості геймдизайнер – це такі ледарі, які сидять у кріслі і міркують: «Хмм, а зроблю я гру похожею на суміш Red Dead Redemption 2, Assassins’s Creed і The Sims, а потім додам туди королівську битву… Я геній! Де там моя зарплата?». Все не так просто. Найчастіше геймдизайнер займається створенням базових механік, які часто не працюють і їх доводиться робити заново. А по-друге, він проектує рівні (шляху їх проходження) і геометрію всього.

Мало мати ідею, потрібно створювати. Пробуй влаштовується на цю посаду, якщо ти зробив кілька хороших рівнів, наприклад у Portal 2 або створив парочку ігор RPG-Maker.Також тобі треба вміти писати скрипти, а для цього будь такий ласкавий май базові знання в програмуванні. І взагалі, ти повинен вміти робити все потроху.

Відповідальний за PR і маркетинг

Якщо у тебе туго з створенням ігор, ти можеш зайнятися їх просуванням, якщо твоє красномовство і інтелект розгойдані краще інших навичок. Зазвичай в геймдеве маркетингом вважається той, який трафік ти забезпечуєш, тобто скількох людей привів на сайт гри або в саму гру. Піар – це все інше, що відноситься до просування.

За словами тих, хто працював у цій сфері, потрапити на цю посаду можна і не маючи за плечима досвід роботи (хоча бажано), головне швидко думати, та й ще так, щоб це було вигідно. Цей навик легко перевірити тестовим завданням, наприклад, як на бюджет до 20 тисяч доларів забезпечити рекламу, яку повинні побачити півтора мільйона людей, і щоб 20 тисяч з них купили твою гру або зареєструвалися в ній (якщо це free to play). Пропиши кілька вдалих рішень і робота твоя.

Ком’юніті-менеджер

Якщо ти той чоловік, який не вміє нічого з перерахованого вище, а душа горить, щоб твоє ім’я було в титрах крутого тайтла – ти можеш спробувати стати ком’юніті-менеджером. Готовий контактувати з фанатами і бути облитими брудом за те, що їм не подобається шапочка головного героя гри? Готовий терпіти гнів усього світу, коли твоє начальство випустило колекційне видання за 200 доларів і помістило в нього замість полотняних сумок нейлонові? А готовий отримувати трохи? Якщо ти згоден – тоді тобі сюди.

Насправді це непогана професія, яка підійде для старту в індустрії. Просто вибери нову гру, в якій розбираєшся, допомагай людям на офіційних форумах вирішувати проблеми з багами, і давай поради розробникам (але в міру, а не так, щоб мозок їм винести), є ймовірність, що за свій показовий, але в міру адекватний випендрьож тобі можуть запропонувати цю посаду. Ну, або сам запропонуй своє резюме тим, хто вже на цій посаді.

Продюсер

Тут, як і у випадку з геймдизайнером, ти повинен вміти робити все потроху: і просувати гру, і рекламувати, і створювати її. Якщо ти володієш обов’язковістю виконання завдань, знанням гри, а також здоровим глуздом – то можеш спробувати почати з асистента продюсера. Підтримувати проект і допомагати всім – ось твій обов’язок. Чим більше ти вмієш брати на себе відповідальність і виконувати завдання різного характеру, тим більше у тебе шансів потрапити на дану посаду.

Тестер

Ця професія відноситься до ряду «базових». Вона стоїть на межі між тими, хто пов’язаний з розробкою і загальними професіями в студії, такими як аналітики, юристи, бухгалтери і т. д. Тестери, як і бета-тестери, відповідають за перевірку якості продукту. Робота дуже важка і складається з того, що ти перепроходишь гру або рівень цілими днями протягом певної кількості часу.

Наприклад, твоя задача перепройти (уявімо, що ти працюєш у Irrational Games, а на дворі 2013 рік) за тиждень Віоѕһоск Infinity 50 разів і виявити всі баги. Готовий до такого? Тобі сюди.

Де що шукати?

Два найкращих варіанти – заходити на сайти студій в розділ про співпрацю або просто гуглити. Настрій собі в гуглі оповіщення появи потрібних вакансій в потрібних тобі компаніях – адже вони з’являються також швидко, як і зникають. Також не забудь мати резюме, де ти вкажеш основні і найпотрібніші дані: хто ти, що вмієш робити і посилання на портфоліо або роботи. Щоб набратися досвіду спробуй створювати моди або інді гри в невеликій студії або сам.

І не забувай відвідувати різні ігрові конференції, виставки і заводити контакти.

Такі професії в ігровій індустрії ти можеш зайняти. Сам(а) розумієш, що працювати потрібно багато і старанно, але якщо душа вимагає творити гри – ти знаєш, у якій ролі ти можеш це робити.