Дата виходу Playstation 5, ігри, характеристики і можливості ігрової консолі нового покоління

270

Минуло більше 5 років з моменту релізу Playstation 4 і можна з упевненістю заявити, що ігрова приставка від Sony з тріумфом перемогла в консольної війні. Адекватна цінова політика і найголовніше – шквал високоякісних ексклюзивів зробили її однією з найбільш популярних ігрових консолей в історії. Але технічний прогрес не зупинити, нових ігор потрібні великі технічні потужності для втілення амбітних концептів і тому все більше геймерів починають замислюватися про дату виходу Playstation 5. Сьогодні ми постараємося відповісти на питання про дату релізу PS 5, а заодно розповімо про характеристики, ігри і можливості консолі нового покоління.

Дата виходу Sony Playstation 5

Не гаючи часу перейдемо до головного моменту в статті. Офіційна дати прем’єри нової консолі ще невідома, і це очікувано, коли PS 4 знаходиться на піку слави, лідирує у світових чартах продажів і обзаводиться ексклюзивними іграми на зразок God of War, які стають відразу, як улюбленцями критиків, так і головним приводом для геймерів витратити свої чесно зароблені рублі. Але є й інші новини, які прямим чином підтверджують розробку Playstation 5.

Почати варто хоча б з заяви виконавчого директора Sony Кениширо Йошидо, що японському медіагіганту «необхідно мати консоль наступного покоління». До того ж нещодавно на просторах соціальної мережі LinkedIn з’явилося оголошення від каліфорнійського підрозділу Sony, які знаходиться в пошуках головного інженера для створення онлайн-складової «Next-gen консолі». В оголошенні, як і у випадку із заявою Йошидо, немає навіть приблизних термінів релізу приставки, але відомий в ігровій індустрії аналітик Майкл Пактер запевнив, що дата виходу PS5 відбудеться не пізніше 2020 року.

З ним згоден і Джейсон Шрайер – ще більш відома особистість у гейм-індустрії, який із завидною регулярністю поставляє ігрові інсайди. На відміну від Пактера він орієнтується не на власні припущення, а на авторитетні, за його словами, джерела. Шрайер стверджує, що консоль нового покоління від Соні повинна з’явитися вже в наступному році, а якщо говорити точніше, то в першій половині 2020-го.

І ще один інсайдер на форумі Reddit повідомив про вихід Плэйстейшен 5 в наступному році. За його словами реліз консолі відбудеться або в березні, або восени 2020 року. Він також торкнувся і причини Sony відмовитися від участі у E3 2019. Як виявилося, японський медіагігант не захотів битися за увагу геймерів з іншими компаніями на виставці. Тому масштабний показ ігор і анонс приставки наступного покоління варто очікувати в рамках окремого заходу PlayStation Experience, яке відбудеться в грудні цього року.

Характеристики Playstation 5

Як і у випадку з датою виходу PS5, про технічну начинку консолі не надходило офіційних коментарів. Залишається тільки застосувати здоровий глузд і в черговий раз звернути увагу на дані не завжди надійних інсайдерів. Наприклад, на посаду японського геймера, який розмістив в Twitter передбачуваний кодовий номер майбутнього процесора для Next-Gen приставки.

2G16002CE8JA2_32/10/10_13E9 Decode (Update)2 = ES11600 = Sony Custom SoC (PS5?)2C = TDPE = Package8 = 8CJ = Cache Size A2 = A2 Stepping (?)32 = 3.2 Ghz (Boost)10 = 1.0 Ghz (Base)10 = iGPU Clock? (1Ghz?)13E9 = PCI-ID : Navi 10LITE (GFX1000/1001).https://t.co/NaLjNqNsvB

— 比屋定さんの戯れ言@Komachi (@KOMACHI_ENSAKA) 18 січня 2019 р.

Із заявлених даних випливає, що тактова потужність процесора від AMD складе 3,2 ГГц з підтримкою архітектури AMD Zen. Правда не відомо, використовуються обчислювальні процесори типу Zen+ або в PS5 будуть вбудовані більш продуктивні рішення на базі недавно анонсованого Zen 2.

В одному можна бути точно впевненим – технічна начинка Playstation 5 приємно здивує навіть технологічних гиків. До того ж очевидно продовжитися взятий в цьому поколінні консолей тренд на дозвіл 4K і продуктивність на рівні 30 кадрів в секунду. Хіба що можна очікувати ще більше ігор, які будуть заточуватися під 60 FPS, що зажадає додаткових потужностей і обов’язково вдарити по гаманцю покупців. У теж час не варто розраховувати на істотний стрибок продуктивності і на думку технічного директора Cradle Games в новій консолі буде не більше 12 ГБ оперативної пам’яті.

Дизайн PS5

Ігри на Sony Playstation 5

Перейдемо відразу до фактів, не найбільш обнадійливим, але підтверджує розробку ігор під PS5. На конференції GDC 2019 кілька тисяч розробників ігор проінтерв’ювали питанням про те, над проектами для яких платформ вони в даний момент працюють. За результатами опитування стає відомо, що на даний момент 18 відсотків всіх розробників зайняті розробкою ігор для нового покоління. Але не варто занадто воодушевляться, так як лише 2 відсотки з них зайняті проектами під нові версії консолей, а решта 16% творців ігор розробляють крос-платформні проекти. Тобто ті, які вийдуть як на новому Плейстейшен, так і на старенькій PS4.

На даний момент на Playstation 4 залишилися тільки 3 великих ексклюзиву: The Last of Us Part 2, Death Stranding і Ghost of Thushima. Можна припустити, що кожен з эсклюзивов вийде в покращеній версії для PS5. Подібний хід не вперше для Соні, та й до того ж буде корисний як для збільшення рівня продажів ігор, так і стане підставою для геймерів придбати новоявлену PS5.

The Last of Us 2 скриншот

Також не забудемо згадати про нової студії Sony, основу якої складають вихідці з Naughty Dog і Rockstar. За чутками, ця студія розробляє новий IP виключно для PS5.

Додаткові можливості Playstation 5

Деяка частина шанувальників Sony не задоволені головним недоліком PS4 порівняно з конкурентною приставкою Xbox One – відсутністю зворотної сумісності. На 4 Плейстейшен просто неможливо зіграти в численні легендарні проекти з PS3 (наприклад, Metal Gear Solid 4), та й до того ж потрібно двічі платити за купівлю однієї і тієї ж гри для різних консолей. І в цьому ми не бачимо суттєвих логічних протиріч, якщо б Microsoft не пропонували трохи більш кращі умови.

Якщо ви чекали підтримку зворотної сумісності, то здається, у вас з’явився ще один привід купити PS 5 – Sony наприкінці минулого року зареєструвала патент, заснований на технології зворотної сумісності. І якщо вірити документації, то нова консоль, швидше за все, отримає можливість відтворювати ігри зі всіх поколінь Playstation, включаючи навіть хіти часів PS1.

Ще цікавіша ситуація з окулярами віртуальної реальності на PS5. У жовтні 2018 року Sony зареєструвала ще один патент на технологію, яка дозволить керувати діями ігрових персонажів у VR без геймпада або спеціальних контролерів.

Дата выхода Playstation 5, игры, характеристики и возможности игровой консоли нового поколения

Очікувана ціна PS5

Поки що немає заявлених специфікацій пристрою, говорити про можливу вартість приставки буде чимось схожим на ворожіння на кавовій гущі. Ми ставимо на стартову вартість в районі 400 євро. Цей цінник себе повністю виправдав у випадку з PS4, тому його можна чекати і в новому поколінні консолей.

Також не будемо виключати одночасний реліз відразу двох різних по потужності і ціною версій приставок. Повторення концепту з PS4 і PS4 Pro і різниця в 100 євро між версіями ігрових консолей. За чутками, саме такого плану будуть дотримуватися Microsoft при випуску Xbox нового покоління (2 консолі в момент релізу), тому ми можемо припустити, що Sony підуть по стопах конкурента.

На цьому ми закінчимо огляд подробиць Sony PS 5, реліз якої залишилося чекати трохи більше року навіть за найбільш песимістичними прогнозами. А ось питання, чи варто брати PS4 або краще дочекатися виходу PS5 – залишається відкритим. Ми впевнені, що навіть в 2019 році консоль від Соні залишається актуальним ігровим пристроєм, про що .